- Přidat do oblíbených škoda quickbar >> skoda110r.cz | skoda110r.com | skoda100.cz | skodateam.cz | skoda.daves.cz | skoda.virt.cz | techweb 


Zde může být vaše reklama


Ikona stránekHTML kód ikony

Switch to English

Načítám obsah...Vyhledávání
Menu
Foto Tip
!Deník posledních dnů
 

Deník posledních dnů
Naše projekty
ReklamaNavigace
Nejlevnější povinné ručení

>> Mapa - Domů - Střešní okno <<


 

Střešní okno

 
Autor:
4530+8002 (32767)Daves (Administrátor)
     109318615 
Vytvořeno: 19.01.2005 - Změněno: 19.01.2005
Potřebný materiál :
Střešní okno
Silikon
Chemoprén

Potřebné nářadí :
Šroubováky
Úhlová pila nebo přípočará pilka a vrtačka
Nůžky a ostrý nůž - ulamovák

Úskalí práce :
Zásah do karosérie, nepřesnost je vidět

Náročnost :
střední, celý den

V první řadě musíte sehnat střešní okno. Já ho koupil aniž bych nějak zkoumal profil střechy a střešního okna a zadařilo se. Okno sedí naprosto přesně. Bylo dříve v Olcitu. Být vámi bych ale a to nespoléhal a snažil bych se buď pomocí svářecího drátu okopírovat tvar střechy a porovnat ho s tvarem okna. Dalším řešením je kus kartónu a udělat z něj jakousi šablonu.

Druhým krokem je výběr místa. Nejlepší je na střechu postupně kreslit tvar okna do té doby, než budeme spokojeni s jeho umístěním. Myslete též na umístění zevnitř, aby se vám okno dobře ovládalo a bylo i zevnitř hezky umístěné. Já ho dal možná moc doprostřed střechy, ale chtěl jsem ponechat jednu napínací výztuhu tapecírunku mezi čelním a střešním oknem, aby tapecírunk náhodou neplandal. Také jsem plánoval umístit mezi čelní a střešní okno stropní světlo.

Dalším problémem je, že budete muset pravděpodobně sundat tapecírunk. Sice by to šlo i s ním, ale hodně špatně. Také budete muset zrušit jednu napínací výztuhu, protože střešní okno se mezi ně nevejde.

Pokud jste již vybrali vhodné místo, nezbývá než začít řezat. Mě to stálo hodně nervů a přemlouvání. Pořád jsem kolem auta chodil a ne a ne se odhodlat k řezu. Já měl auto na kolíbce, tak se daleho lépe řeže, ale myslím že to zvládnete i když bude auto na kolech. Je lepší vyříznout díru menší a pak dobrušovat a pilovat než jí vyříznout větší a pak si rvát vlasy...

!Střešní okno
 
!Střešní okno
 


Když už máte díru a okno pasuje, máte vyhráno. Vylaďte co nejvíce jeho umístění, aby nebylo křivě. Teď přistoupíme k těsnění. Aby se náhodou v budoucnu nestalo, že vám oknem poteče a budete mít mokrý tapecírunk, doporučuji postupovat pečlivě. Tato práce se dělá nejlépe zase když je auto na kolech. Průhledným silikonem pomažte střechu z vrchní strany a zasaďte okno. Nedávejte silikonu moc, aby vám moc nepřetékal. Časem totiž přestane být průhledný a není to hezké. Takže lepší bude, když ho neuvidíte. Zevnitř pak můžete dát klasický bílý silikon. Rozhodně nešetřete a udělejte těsnění pořádně. Dobré je též mezi dotahovací obruč okna a střechu dát nějaké vzpěrky (já použil dřevěné špalíčky). Po přišroubování obruče se tak okno přitáhne ke střeše a zamezí jeho následné vibraci a možnosti uvolnění silikonu. Pokud možno nenechávejte auto stát bez střešního okénka moc dlouho. Bude mít tendenci se kroutit a může vám to na střeše nadělat vlnky. Přece jenom jste střechu trošku odlehčili a pevnost není už taková. Proto je dobré udělat díru na okno přesně, aby po jeho zasazení byla pevnost nahrazena.

!Střešní okno
 


Okno bychom měli zatěsnéně, teď je potřeba ho začlenit do interiéru. V tapecírunku vyřízněte jen přibližnou díru o dost menší než okno a vraťte jej na původní místo. Pořádně jej napněte. Kdyžtak si pomáhejte chemoprénem a na pár místech ho lepte k molitanu na střeše. Když se vám povede ho tak nějak napnout, přitáhněte k okénku obruč a při jejím dotahování ještě šponujte. Až to budete mít, ořežte přesahující kousky.

!Střešní okno
 
!Střešní okno
 


Doufám že se vám práce povedla a budete s výsledkem spokojeni.

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
 14.02.2007 10:19:04 


celkem slusne vykuchany do toho bych nesel


!Střešní okno
 
Unregistered
[ Vulgární ] [ Reagovat ]
Copyright 2001-2015
Materiál ze serveru daves.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615
Partneři
Čištění klimatizace v autě

Čištění autoklimatizací Praha. Autoservis, kde nebudete dlouho čekat.


Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Příspěvek
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Statistika
Právě prohlíží:31
Právě přihlášeno:0
Dnes návštěv:1506
Celkem návštěv:22973444

Článků:179
Fotografií:4060
Komentářů:1248
Uživatelů:305
Reklama