- Přidat do oblíbených škoda quickbar >> skoda110r.cz | skoda110r.com | skoda100.cz | skodateam.cz | skoda.daves.cz | skoda.virt.cz | techweb 


Zde může být vaše reklama


Ikona stránek



HTML kód ikony

Switch to English

Načítám obsah...



Vyhledávání
Menu
Foto Tip
!Deník posledních dnů
 

Deník posledních dnů
Naše projekty
Reklama



Navigace

>> Mapa - Domů - Dokumentace - Utahovací momenty <<


 

Utahovací momenty

 
Autor:
4457+8002 (32767)Daves (Administrátor)
     109318615 
Vytvořeno: 19.01.2005 - Změněno: 19.01.2005
SpojRozměrMoment
Hnací agregát
Matice upevněné spouštěče motoruM1030-40
Matice šroubu vzpěrného ramena - svilý šroubM14x1.560-70
Matice šroubu vzpěrného ramena - vodorovný šroubM12x1.2550-60
Matice šroubu držáku tlumičeM820-33
Matice pružného uložení převodovka-příčkaM1018-22
Matice tlumiče pérování - nahořeM1014
Matice tlumiče pérování - doleM1020
Matice spojovacího šroubu motor-převodovkaM823
Matice spojovacího šroubu motor-převodovkaM1040-50
Šroub vzpěrného ramena v držáku karosérieM1039-42
Šroub příčky převodovky do karosérieM1020-30
Motor
Matice šroubu ložisek klikového hřídele - hliníkové víkoM1040-45
Matice šroubu ložisek klikového hřídele - litinové víkoM1050-55
Matice šroubu ložisek klikového hřídele - litinové víkoM1167-75
Matice šroubu ojniceM8x125-28
Matice šroubu ojniceM9x136-40
Matice řemenice čerpadla chladící kapalinyM812-16
Matice upevnění palivového čerpadlaM812-16
Matice šroubu víka hlavy válcůM64-5
Matice a šroub pružného uloženíM825-32
Matice šroubu hlavy válcůM825-28
Šroub hlavy válců 100-130M1050-55
Šroub hlavy válců 135-136 v1M1130+30+10 (70)
Šroub hlavy válců 135-136 v2M1120+90°+90°
Šroub kozlíku vahadelM825-30
Šroub držáku alternátoruM820-26
Šroub spodního víkaM67-9
Šroub krytu setrvačníkuM65-8
Šroub víka spojkyM823-28
Šroub čističe vzduchuM62
Šroub setrvačníkuM10x155-65
Šroub řemenice klikového hřídeleM20x1.5100-120
Vypouštěcí šroub olejeM22x1.530-35
Hrdlo spínače tlaku ventiluM16x1.550-55
Elektromagnetický ventilkarburátoruM8x19-10
Zapalovací svíčka s podložkouM14x1.2520-30
Zapalovací svíčka s kuželovým sedlemM14x1.2510-14
Převodovka
Matice stahovacích šroubů skříněM822-28
Matice hnacího hřídeleM22x1.535-45
Matice pastorkuM24x1.540-50
Matice víčka ložiska pastorkuM814-17
Matice šroubu vysouvací objímkyM66-8
Matice šroubu předního víkaM819-25
Matice šroubu kuželíkového ložiskaM820-25
Matice čepu kola zpětného choduM87-9
Matice zasouvacích vidlicM614-17
Matice víčka pružin aretačních kuličekM67-9
Šroub pružného lůžkaM1030-40
Šroub skříně diferenciáluM820-30
Šroub talířového kolaM10x170-80
Vypouštěcí a kontrolní šroubM22x1.540-60
Spínač zpětných světel nebo záslepkaM14x17-9
Převodovka 5Q
Matice víka ložiskaM820-25
Matice příruby kloubového hřídeleM832-35
Matice hnacího hřídeleM22x1.580-100
Matice pastorkuM22x1.540-60
Zadní náprava
Matice šroubu diskového kolaM12x1.560-70
Matice šroubu kulového kloubu polonápravyM820-25
Matice hřídele polonápravyM18x1.5200
Šroub štítu pbrzdyM823
Šroub brzdového válečku - spoj s hadicíM10x140-50
Zadní náprava s vlečenými rameny
Matice hřídele zadního kolaM24x1.5300-500
Matice příruby hřídele kolaM18x1.5100-125
Šroub brzdového bubnuM810-15
Šroub štítu brzdyM820-25
Šroub pružného uložení vlečného ramenaM14x1.560-70
Šroub příruby kloubového hřídeleM832-35
Přední náprava
Matice upevnění spodního čepu ramena do karosérieM12x1.565-70
Matice čepu spodního ramena (u pouzdra - vnitřní)M12x1.545-60
Matice čepu spodního ramena (u pouzdra - vnější)M12x1.570-90
Matice čepu horního ramena (u pouzdra - vnitřní)M12x1.545-60
Matice čepu horního ramena (u pouzdra - vnější)M12x1.570-90
Matice čepu horního ramena (spoj s rejdovým čepem)M12x1.570
Matice čepu spodního ramena (spoj s rejdovou hlavicí)M870
Matice šroubu držáku spodního ramenaM1040-50
Matice šroubu upevnění oka tlumiče v držákuM12x1.550-55
Matice tlumiče - horní upevnění do karosérieM1012-14
Matice šroubu diskového kolaM12x1.560-70
Šroub upevnění nápravy do karosérieM1040-45
Šroub držáku stabilizátoruM712-16
Šroub držáku horního ramenaM819-25
Šroub držáku tlumičeM820-25
Šroub kotoučové brzdyM10x148-60
Šroub třmenu brzdyM12x1.2570-95
Šroub držáku třmenu brzdyM819-25
Řízení
Matice volantuM14x1.525-30
Matice kulisy řízeníM18x1.5100
Matice kulového čepuM10x140

ZávitNejvyšší povolený utahovací moment
Materiál
5D6S8G10K12K
M64.37.39.713.516.5
M810.017.523.533.039.5
M1020.533.547.567.080.5
M8x110.017.523.032.539.0
M10x1.2520.535.047.066.079.5
M12x1.535.561.081.0114.0137.0
M14x1.556.096.0128.0180.0216.0
M16x1.587.0149.0199.0281.0338.0


A pro toho kdo nemá momenťák, tak pro představu - pokud budete dotahovat klíčkem
8-10, tak 20Nm odpovídá síle kdy začne klíček pěkně tlačit do dlaně. U klíče 13-17
to odpovídá síle asi 30Nm. Malou ráčnou utáhnete 60Nm bez větších rázů, váhy těla
nebo přitahování se druhou rukou.

| |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
 Translation22.08.2010 18:19:09 


Could someone translate this into english


Unregistered
[ Vulgární ] [ Reagovat ]
Copyright 2001-2015
Materiál ze serveru daves.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615

Google search

Nenašli jste na těchto stránkách co jste hledali ? Zkuste Google...

Google
Příspěvek
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: 



Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
Statistika
Právě prohlíží:36
Právě přihlášeno:0
Dnes návštěv:3528
Celkem návštěv:12547340

Článků:179
Fotografií:4060
Komentářů:1210
Uživatelů:292
Reklama