Barevné budíky
Vytištěno z //web.daves.cz/index2.php?&item=219
Autor:
4505+8002 (32767)Daves (Administrátor)
     109318615 
Vytvořeno: 19.01.2005 - Změněno: 19.01.2005
Potřebný materiál :
Tachometr 110R
Bílé podklady

Potřebné nářadí :
dva šroubováky

Úskalí práce :
Budík vyndat z auta a zase ho nandat
Sundání ručičky
Titěrná práce

Náročnost :
menší, pár hodin

Příběh :

Kdo zatoužil mít místo klasických budíků svůj vlastní design a ještě si na to netroufl, tak zde má návod...

Budíky je potřeba vyndat z auta, opatrně sundejte horní dekl palubky přičemž přidržujte ofuky skel aby vám nevyskočily ven. Budíky zezadu odštoubujte a odpojte. Potom je vysunete z palubky dopředu.

Dále je třeba budíky rozebrat, každý na to používá jiný způsob. Já zezadu šroubovákem odhýbal obroučku tak dlouho, až šla sundat. Pozor na jakékoliv páčení, ať si nepokřivíte obroučky nebo vám dokonce nepraskne sklo !

Povolte šrouby a nyní již vytáhnete jádra budíků ven. Jde to snadno. Můžete kryty stejně jako já natřít, uvnitř je dobré je vystříkat nějakou reflexní barvou, případně bíle.

Pokud budete chtít sundat ručičky, což asi budete muset (já je sundaval), jde to. Ale musíte na to velice opatrně, abyste neohli osičku nebo ručičku. Také dávejte bacha, abyste nevyhátli ručičku i s celou osičkou a tím budík nezničili. Používejte dva šroubováky. Jedním si ručičku podepřete na jedné straně a druhým z druhé strany ručičku nadzvedávejte.

POZOR !!! Ještě před rozebíráním budíku se podívejte, kolik vám ukazuje tachometr například při zařazené čtyřce a 3000 otáčkách. Také se podívejte kolik ukazuje palivoměr, teploměr při zahřátém autě, tlakoměr a kolik jsou volnoběžné otáčky. Všechny tyto hodnoty si zaznamenejte - poslouží potom jako kontrolní.

Ještě před sundáním ručičky ji přehoďte za zarážku, postavte budík vodorovně a párkrát do něj klepněte a sledujte kde se ručička zastaví. Do stejné polohy ji pak musíte nasadit, aby budík ukazoval zpět to co má !!! Z poznamenaných hodnot pak jen zkontrolujte správnost údajů a případně ručičku dolaďte. Až budou údaje přesné, ručičku nasaďte napevno a budík složte.

Podklady si vytiskněte na samolepící papír, nebo si je nechte udělat. Pak je stačí jen nalepit a budíky dát dohromady...

!Barevné budíky
 
!Barevné budíky
 
!Barevné budíky
 
!Barevné budíky
 


Možná jste si všimli takových těch gum na spodků budíků... No tak ty klidně vyhoďte. Budík pak je lépe podsvícen a hlavně rovnoměrně. Skla je dobré něčím nastříkat, ať se nemlží. Zajděte si do optiky.

Výsledek pak vypadá asi takhle:

!Barevné budíky
 
!Barevné budíky
 


Pokud si chcete udělat vlastní budíky, tady máte šablonu:

Barevné budíky-budiky_sablona_cb
Stáhnout (57.9kb)

A tady je pár hotových budíků.

Barevné budíky-budiky_1 
Stáhnout (314.2kb)

Barevné budíky-budiky_2 
Stáhnout (350.5kb)

Barevné budíky-budiky_3 
Stáhnout (573.5kb)

Barevné budíky-budiky_4 
Stáhnout (584.4kb)

Barevné budíky-budiky_5 
Stáhnout (711.9kb)

Barevné budíky-budiky_6 
Stáhnout (544.1kb)


Materiál ze serveru daves.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615